1920. Wojna i Miłość

Reżyseria: Maciej Migas.

K&K Selekt jest producentem wykonawczym serialu dla Programu I Telewizji Polskiej S. A.

www.tvp.pl

Opis Serialu


Trzech weteranów Wielkiej wojny, trzech oficerów w mundurach trzech naszych zaborców, los styka na polu bitwy w ostatnich dniach I Wojny Światowej. Wszyscy trzej trafiają do obozu jenieckiego.
Kiedy powstaje nowa Polska wszyscy trzej zgłoszą się do Wojska Polskiego, do różnych jednak formacji: jeden zostanie oficerem łącznikowym między wywiadem (Oddział II, Biuro Szyfrów), a Naczelnym Dowództwem i samym Naczelnikiem. Drugi z naszych bohaterów trafi do piechoty, a po rozbiciu jego oddziału wstąpi do właśnie tworzonej formacji ułańskiej Będzie to oddział kawalerii do zadań specjalnych, dziś byśmy powiedzieli – komandosów. Trzeci podejmie służbę w wojskach kwatermistrzowskich.
Śledząc ich losy poznamy kolejne pierwszoplanowe postaci, a zwłaszcza trójkę: rodzeństwo z majątku w Dąbrówce i harcerza z Warszawy. Los wszystkich związany będzie z wojną, ale poznamy też ich bujne często życie osobiste. Są to przecież ludzie młodzi, dopiero budują swoje życie, tak, jak – wraz z nimi i dzięki nim – młode państwo polskie. Ich losy potoczą się jednak bardzo różnie – nie wszyscy przeżyją, inni po wojennej traumie nie będą już tacy, jak kiedyś, bo wojna, nawet ta sprawiedliwa, w obronie Ojczyzny, jest przecież zawsze wojną.

Akcja serialu obejmuje dwa krótkie okresy: od listopada 1918 do lutego 1919 oraz od maja 1920 do końca sierpnia 1920.

Na stronach serwisu www.tvp.info znajdują się dodatkowe informacje o serialu. Więcej...

projektowanie stron www offnet.pl

PFR